^ Do góry
facebook

GOPS Tuczna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tucznej - woj. lubelskie

Artykuły

I miejsce w Sosnówce

Dnia 6 kwietnia 2014 r. w gminie Sosnówka odbył się I Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójta Gminy Sosnówka i Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce, połączony z konkursem na palmy, pisanki i ozdoby stołu wielkanocnego. 
 
Sześcioro dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Tucznej, pod opieką Pani Agnieszki Czapskiej wzięło udział w konkursie. Konkurs dla dzieci był przeprowadzany w dwóch kategoriach: pisanka wielkanocna, wykonana techniką współczesną i tradycyjną oraz palma wielkanocna. Autorami prac na pisankę współczesną byli: Angelika Kowieska, Natalia Lipka, Małgorzata Lipka, Aleksandra Lipka, Marcin Kowieski oraz Magdalena Kukawska, która wykonała palmę wielkanocną metodą tradycyjną i zajęła pierwsze miejsce w konkursie.
 
Na kiermaszu dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Tucznej zaprezentowały i sprzedały pozostałe prace o tematyce wielkanocnej, wykonane przez nich osobiście.
 
Tydzień po sukcesie, 13 kwietnia 2014 r. przed kościołem św. Anny w Tucznej, odbył się po raz kolejny  V Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Świetlicę Środowiskową w Tucznej. Jak co roku, na kiermaszu można było kupić tradycyjne, kolorowe palmy, drzewka wielkanocne, gipsowe baranki, stroiki oraz wiele innych nowych ozdób wielkanocnych.