^ Do góry
facebook

GOPS Tuczna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tucznej - woj. lubelskie

Podziękowanie Żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tucznej nawiązał współpracę z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej w celu dostarczenia żywności mieszkańcom naszej gminy – osobom starszym, samotnym, chorym.  Na prośbę GOPS-u o pomoc w dostarczeniu mieszkańcom żywności żołnierze zareagowali błyskawicznie. Dostarczaniem żywności osobom potrzebującym w „normalnych” warunkach zajmują się pracownicy socjalni GOPS, tym razem w warunkach epidemii zrobili to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Chciałabym serdecznie podziękować  wszystkim żołnierzom  23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej  2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej za bezinteresowną pomoc w załadunku, transporcie, rozładunku i dystrybucji żywności  najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej gminy, która miała miejsce w dniu 3 kwietnia 2020 r.

Działania te były szczególnie ciężkie ze względu na panującą sytuację w naszym kraju. Dzięki temu cała akcja przeszła bardzo sprawnie Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczyli 1560 kg żywności potrzebującym. Produkty żywnościowe ciężarówkami rozdysponowano do 300 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Tuczna. To wspólna akcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznej i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni  Żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej  2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej  za  gotowość pomocy w kolejnych akcjach dystrybucji żywności, za co serdecznie dziękujemy.

                                                                                                          Kierownik

                                                                                  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w

                                                                                                          w Tucznej

                                                                                                  Małgorzata Zińczuk